poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Poniedziałkowy....

   Jako, że już po weekendzie wypada napisać kilka słów o tych ostatnich dniach.
Nieco wtopa z pogodą która jakimś dziwnym przypadkiem tajemniczo się odwróciła i w przeciwieństwie do tego czym nas raczyła podczas urlopu wyklarowały się ostatnio dni w które można było latać i latać i jeszcze raz latać. No ale co ja tu się dziwię - przecież tak jest chyba zawsze, że gdy muszę dymać "do roboty", że gdy autko w warsztacie to jakoś tak pogoda się szykuje że ojej. Jakoś tak nie dane jest latać tak często jakby się chciało, ale co robić? nie ma co marudzić i cierpliwie czekać na spełnienie się tych wszystkich zależności i warunków tak, by sprytnie zaowocowały kilkoma godzinami spokoju, by w odpowiedni sposób polatać ile wlezie.
   Wróciłem do pracowania i o dziwo wejście w utarty rytm użerania się z debilnymi współpracownikami jakoś nie był tak dramatyczny, jak się spodziewałem. Oczywiście na razie, ale i tak gdzieś tam w tle kolibie się myśl o rzuceniu tego wszystkiego w diabły i zajęciu się czymś, co będzie sprawiało frajdę i pozwoli zarobić jakieś w miarę normalne pieniądze. Bo niestety to co tu dają, to nieco za mało jak na mój "apetyt". Takie drobne "dywagacje" sprawiają, że zbaczam z tematu - póki co jest czas na pisanie bloga, przeczytanie grupy i kilku artykułów o lataniu, więc nie jest aż tak tragicznie. Sęk w tym, że kasa jest też licha, a do tego ci debilni ludzie, który nic nie umiejąc marudzą i gitarę zawracają. No i czasu na latanie często nie ma, bo jednak trzeba się zameldować "we firmie" ech....
   Wczorajszy dzionek zapowiadał się latający, jednak gdy wracaliśmy z Torunia do domu postanowiłem odpuścić. Piękna wyżowa i ciepła pogoda sprzyjała pluskaniu się na kajaku w naszym "domowym" chełmżyńskim jeziorze. I to była najlepsza możliwa decyzja :) Lato jak wiadomo było kiepskie, wiec trzeba było taką okazję wykorzystać by wreszcie złapać te kilka promieni słoneczka i po prostu odpocząć i relaksować ile wlezie. I było super fajnie.
   Udało się ostatnio zarejestrować "cytrusia" i właściwie już teraz jesteśmy pełną gębą właścicielami tej francuskiej srebrnej strzały. Załatwiliśmy wszystkie urzędowe ceregiele w ostatnim tygodniu i znowu musieliśmy dojść do jednego nieubłaganie cisnącego się wniosku na "podsumowanie" owego załatwiania. Trochę to dziwnie brzmi, ale specjalnie napisałem że "cytrusia" UDAŁO się zarejestrować. Otóż dobrze jest mieć w różnych miejscach znajomych. By w "polandii" zarejestrować pojazd należy pofatygować się do urzędu, odczekać dobrą godzinkę w kolejce i zapisać na specjalny termin (zazwyczaj za ok 3 tygodnie) kiedy urzędnicy łaskawie wywiążą się ze swojej powinności tzn przyjmą stare tablice, skasują całkiem fajną forsę, wydadzą nowe, wypiszą papier i podziękują. Oczywiście kolejna wizyta to kolejne czekanie w kolejnej kolejce. I tak zwykła, prosta czynność jeszcze kilka lat temu załatwiana "od ręki" może przeciągnąć się na kilka tygodni i utratę dwóch dni "roboczych" na wystawanie w kolejkach w dusznych urzędach. Jak wspomniałem nam się UDAŁO - już tradycyjnie spotkałem w urzędzie kolegę, dzięki któremu całą "rzecz" załatwiliśmy w niecałe 30 minut. Oczywiście inni nie mający znajomych tu i ówdzie czekali i będą czekać, mają pewnie znajomych gdzie indziej, w miejscach w których my będziemy czekać i czekać podczas gdy ich sprawa będzie załatwiona od ręki i natychmiast. Takie życie - wiadomo nie od dzisiaj, że Polska XXI wieku przypomina Białoruś lub inną Ukrainę i tu bez znajomości po prostu się leży i kwiczy. A w najlepszym wypadku sie czeka i traci dużą część życia na użeraniu się z różnej maści urzędami które ponoć stworzono dla nas, naszej wygody i załatwiania naszych spraw. Chociaż to może być tak, ze ludzi którzy rejestrują autka jest taka wielka masa, ze urzędnicy się nie wyrabiają. Dobrobyt, bogactwo i siła nabywcza "polaka" jest wszak legendarna na tle Europy targanej kryzysami....
   Tak to jakoś jest jednak, że trzeba swoje czekać. Grunt, że mamy załatwione, szybko sprawnie i jesteśmy super zadowoleni z szybkości i fachowości naszego kolegi. Dziękujemy :)
   Cóż jeszcze? No może tylko tyle, że jutro chyba wypali latające popołudnie. Nie wiemy jeszcze dokładnie gdzie i z kim, jednak jakiś opis i kilka zdjęć z tego lotu na pewno się znajdą na dniach. Plan jest na wspólne śmiganie z Błażejem w Chełmży lub w Chełmnie jednak jak to się skończy to jeszcze nie wiadomo. Opis będzie.
  
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz