piątek, 27 czerwca 2014

SUMA WSZYSTKICH BŁĘDÓW czyli krótka recenzja....

   Zapowiadana ostatnio książka właśnie dotarła. Świetnie zapakowana paczka stawiała lekki opór, jednak po chwili zmuszona była ustąpić pod groźbą scyzoryka. Zawartość paczki dotarła w stanie idealnym i właśnie za opakowanie wydawcy należy się duży plus.
   Pierwsze wrażenie kosmicznie dobre. Tomisko jest całkiem spore, ciężkie, a te kilkaset stron w środku to nie żadna ściema, a przyzwoity, dobrze złożony matowy papier z dużą ilością zdjęć. No ale książka to nie tylko ładne fotki czy widok Uriuka na okładce. Liczą się bebechy, bo nie chcemy czytać o przysłowiowej "dupie Maryni", a odnaleźć tam jakiś porządny, usystematyzowany i dobrze skrojony materiał o paralotniarstwie. Nazwisko Zbyszka Gotkiewicza jest gwarantem właśnie takiego materiału i po raz kolejny owe nazwisko nie zawiodło. 
  Spis treści to osiem głównych rozdziałów z podrozdziałami podzielonymi dodatkowo na poszczególne sekcje. W bardzo dobry sposób, czytelnie i stosunkowo drobiazgowo autor omawia po kolei takie zagadnienia jak meteorologia, technika pilotażu, sprzęt, latanie przelotowe, hole latanie w górach, napędowe oraz wypadki. Oczywiście pełno wszędzie ilustracji i opisów zagrożeń, umiejętności czy zdarzeń, znalazło się miejsce także na opisy świadków. Wg mnie najlepsza książka ostatnich lat o lataniu.
   Gdy książka pojawiła się w oficjalnej dystrybucji, jej cena wydawała się nieco zbyt wysoka - ostatecznie kto w dzisiejszych czasach wyda prawie sto złotych na książkę, tym bardziej, że "Paralotniarstwo" duetu Dudek/Włodarczyk kupić można za połowę tej kwoty ? Wspomniana stówka wydawała się więc kwotą nieco wygórowaną, jednak muszę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że kasa wydana na książkę to jedna z najlepszych inwestycji ostatnich tygodni. Napiszę nawet więcej - gdyby była droższa, to także byłaby warta swojej ceny. Suma wszystkich błędów to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana paralotni i nie tylko. 


   Książkę można nabyć na stronie http://pararara.pl/ - polecam gorąco !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz