czwartek, 29 października 2015

powarsztatowy


   Warsztaty z bezpieczeństwa już za nami i trzeba na ta okoliczność machnąć kilka słów. Przede wszystkim należy pochwalić organizatorów za pomysł i realizację. Duża sala, nagłośnienie, poczęstunek, przeróżne napoje itd….Ogólnie pełna profeska. Temat też bardzo trafiony zwłaszcza w kontekście coraz częstszych wypadków mających genezę w błędach ludzkich lub splocie kilku różnych na pozór banalnych przyczyn. To wszystko każe uznać, że sobotni wieczór uznać należy za bardzo udany.    Wchodząc w najważniejsze szczegóły – na miejscu zameldowała się prawie czterdziestka pilotów z okolic i wdając się w statystykę połowa z nich lata bez zapasów, gorzej, nie ma nawet świadomości jak toto użyć. Zatem początek to pogadanka o zasadności wożenia i używania przysłowiowego spadaka. Oczywiście "na tapecie" było też wiele innych zagadnień, m.in. analiza przyczyn wypadków, zagrożeń związanych ze sprzętem lub pogodą, sprawy związane ze sprzętem,  a także nieco teorii i omówienie kilku innych elementów mających wpływ na nasze bezpieczeństwo.
   Ogólnie konkluzja jest taka, że na warsztatach zostały przerobione rzeczy, które każdy z nas powinien mieć w małym palcu i bezwzględnie je stosować. Jak jest „w realu” każdy wie i niech sam szczerze sobie odpowie jak to bywa w naszym środowisku.
   Całość odbywała się na zasadzie pogadanki podczas której każdy mógł podzielić się wątpliwościami lub zadać pytanie, które później zostało dogłębnie omówione. To chyba najlepsza możliwa formuła pozwalająca wejść w sprawy naprawdę niejasne lub istotne z punktu widzenia praktyki, nie zaś suchej teorii i gadania „dla gadania”.
   Oczywiście nie będę pisał o wszystkich szczegółach i drobiazgach, które zostały omówione. Coś takiego nie ma sensu zwłaszcza w świetle zapowiadanego materiału filmowego kręconego przez co najmniej dwie kamery. Za jakiś czas każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wspomniany materiał i odnośnik do owego filmu na blogu na pewno się pojawi....


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz